18. Dni Fantastyki we Wrocławiu!

UDOSTĘPNIJ

Wrocław miastem wyobraźni

Zbliżają się 18. Dni Fantastyki we Wrocławiu! W ostatni weekend sierpnia tysiące wielbicieli literatury, komiksów, gier i kultury fantastycznej pojawi się w leśnickim Zamku. W tym roku po raz pierwszy impreza zaistnieje także w centrum miasta i będzie trwała aż 5 dni!

Fantastyka w centrum miasta

Dni Fantastyki wychodzą na miasto! Dzięki dołączeniu do grona organizatorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Gildia Organizatorów, impreza rozpocznie się już w środę (23 sierpnia) w Mediatece na placu Teatralnym 5, tuż przy wrocławskim Rynku. Do piątku biblioteka stanie się główną lokalizacją festiwalu, gdzie odbędą się spotkania z pisarzami, twórcami komiksów, vlogerami książkowymi i bookstagramerami. Na najmłodszych fanów fantastyki będą czekać atrakcje w kolejnym punkcie na mapie festiwalu – bibliotece przy ulicy Chociebuskiej 8-10. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach tej części programu będzie bezpłatny.

W piątek festiwal przeniesie się na teren urokliwego leśnickiego Zamku, gdzie na uczestników czekać będzie jeszcze więcej rozrywek. W budynku odbędą się spotkania dotyczące literatury, komiksów, filmów, mangi i anime, nauki oraz popkultury. W programie organizatorzy zaplanowali rozmowy ze znanymi autorami, panele dyskusyjne, turnieje planszówek, konkursy cosplay i wiele innych. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami fantasy, science fiction, horroru czy steampunku, z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Karnety na cały festiwal dostępne są już do kupienia w serwisie Biletyna.pl, a sprzedaż biletów na poszczególne wydarzenia ruszy na początku sierpnia. Wstęp na teren wokół Zamku i korzystanie z atrakcji festiwalowych, takich jak koncerty czy strefa handlowa jest całkowicie darmowy!

Nowi organizatorzy

W tym roku grono organizatorów rozszerza się o dwa nowe podmioty. Tradycyjnie za produkcją festiwalu stoi leśnicki Zamek, który od 1 stycznia jest częścią nowo powstałej instytucji kultury występującej pod nazwą Ośrodek Postaw Twórczych Zamek (OPT Zamek). Oprócz Dni Fantastyki, Zamek organizuje wiele festiwali i projektów lokalnych, takich jak zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska i średniowieczny Jarmark Jadwiżański. Do ekipy zamkowej dołącza Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza –największa instytucja kultury zajmującą się literaturą we Wrocławiu – oraz Stowarzyszenie Gildia Organizatorów.

Miasto Wyobraźni – Dni Fantastyki 2023, Wrocław, 23-27 sierpnia 2023

Karnety w cenie między 130 zł (do końca czerwca), a 150 zł, bilety na pojedyncze wydarzenie: 20 zł. Do kupienia w serwisie Biletyna.pl

Gdzie:

  • 23-25 sierpnia – MBP im. T. Różewicza we Wrocławiu: Mediateka, pl. Teatralny 5 (spotkania dla młodzieży i dorosłych) oraz filia 22, ul. Chociebuska 8-10 (warsztaty dla dzieci)
  • 25-27 sierpnia – OPT Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław

Strona festiwalu: dnifantastyki.pl