MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Sphere – Flying Cities, wleciał na Steam

Futurystyczny city-builder w stylu post-apo, Sphere – Flying Cities, właśnie wleciał na Steam.

Wydawca Assemble Entertainment oraz deweloper Hexagon Sphere Games ogłaszają nadejście survivalowej gry typu city-builder, Sphere – Flying Cities na Steam w wersji Wczesnego Dostępu już dzisiaj. Głównym zadaniem gracza będzie zapewnienie dobrobytu ostatnim ocalałym ludziom, którzy znaleźli schronienie w pierwszym latającym mieście na Ziemi. Gra oferuje niezwykłe bogactwo wyborów strategicznych i survivalowych, które tworzą niemal nieograniczoną ilość scenariuszy.

Jest niedaleka przyszłość. W Księżyc uderzyła potężna asteroida, przez co powierzchnia Ziemi stała się nieprzyjazna życiu, a cały ekosystem naszej planety runął. W obliczu nadchodzącej zagłady ludzkość postanowiła chwycić się swojej jedynej szansy. Dzięki nowej technologii antygrawitacyjnej pierwsze (i najprawdopodobniej finalne) latające miasto wzbiło się w przestworza, jako ostateczny przyczółek homo sapiens.
Gracz obejmuje stanowisko Dowódcy latającej metropolii i staje przed misją niemożliwą: odbudować, ukształtować i chronić pozostałość społeczeństwa w niesprzyjającym środowisku. Podstawową bronią i narzędziem gracza jest urządzenie antygrawitacyjne, które służy do nawigacji w wyższych, nieznanych partiach atmosfery. Czujność jest wskazana, gdyż każda decyzja niesie za sobą konsekwencje – czasem będzie trzeba zaryzykować wszystko, na co pracowała ludzkość.
Unikatowa idea stawiania latającego miasta jest nietuzinkowa wśród gier strategicznych i daje niespotykaną w gatunku możliwość przemieszczania się na ogromnych wysokościach, tak aby przedostać się do źródeł surowych materiałów. Przy okazji metropolia musi omijać niebezpieczeństwa (np. w formie ekstremalnych warunków pogodowych). Niecodzienne miejsce akcji, jak również elementy technologiczne są ukłonem w stronę powieści „Cities in Flight” Jamesa Blisha.
Eksploracja i przetrwanie są motywami przewodnimi gry, której integralnym elementem rozgrywki jest wykorzystanie generatora antygrawitacyjnego, który zarówno wznosi, zasila, jak i chroni podniebną metropolię.
Screen z gry Sphere – Flying Cities
Screen z gry Sphere – Flying Cities

Główne cechy gry:

· Wznoś się, a będzie Ci skapywać z nieba: stwórz potężne miasto, konstruując ponad 30 rodzajów budynków. Przezwyciężaj prawa fizyki, utrzymując ekosystem przez mądre zarządzanie surowcami i infrastrukturą opierając się również niekorzystnym, niezależnym cyklom gospodarczym.
· Kiedy patrzysz w otchłań, ona patrzy na Ciebie: Nie patrz w dół i staraj się za wszelką cenę utrzymać moc w urządzeniu antygrawitacyjnego i jego rosnącego pola siłowego. Deficyt mocy doprowadzi (całkiem dosłownie) do Twojego upadku.
· To właśnie jest droid, którego szukasz: Używaj zwiadowczych dronów w nieprzyjaznym otoczeniu. Roboty mogą budować budynki, pozyskiwać surowce i poszukiwać ocalałych. Wiele materiałów czeka na swoich zmechanizowanych odkrywców.
· Okiełznaj kosmiczną geologię: zdobywaj nowe technologie, które polepszą jakość życia w mieście oraz pozwolą przetrwać wiele kataklizmów (nie)naturalnych – burze geomagnetyczne, asteroidy i zatrute chmury.
· Zapanuj nad chwiejnym ekosystemem: zadbanie o dobrobyt mieszkańców jest kluczowym parametrem powodzenia misji. Dostarczaj żywność, zapewniaj kolonistom schronienie i opiekę medyczną. Niestety przetrwanie ogółu czasem będzie wymagało poświęcenia kilku obywateli. Jest to po prostu wpisane w życie w przestworzach.
Screen z gry Sphere – Flying Cities
Screen z gry Sphere – Flying Cities

Stworzona przez Hexagon Games i wydana przez Assemble Entertainment gra Sphere – Flying Cities trafi do Wczesnego Dostępu Steam już dzisiajw cenie 17,99 EUR. Assemble Entertainment przygotowało również specjalną edycję „Save the World” (za 27,49 EUR z 15% premierowym rabatem), której sprzedaż wspiera organizację Atmosfair zajmującą się inicjatywami dotyczącymi ochrony klimatu. Ta wersja gry zawiera również mini-artbook oraz skórki dla budynków, z których można korzystać w fazie Wczesnego Dostępu.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ