Previous slide
Next slide

Pad PDP Rematch Glitch Green - Zamigotał Pad, Tysiącem barw.

W 2008 roku rozpoczynałem swoją przygodę z konsolą Xbox 360. Przepracowałem pół wakacji, żeby ją kupić i od pierwszych chwil zakochałem się w kontrolerze od niej. Od tamtego czasu ogrywałem przeróżne pady, a ten, którego miałem przyjemność recenzować, pozwala mi wrócić do właśnie tamtych chwil, gdy jako podlotek tak głęboko wsiąkłem w rozgrywkę konsolową. 

Pixelowa Tęcza

Pierwsze co rzuca się w oczy to pixelowa stylizacja Pada. Jego zielono-fioletowe wykończenie prezentuje się zjawiskowo, a plastik, z jakiego został on wykonany, jest naprawdę wysokiej jakości. W opakowaniu znajdziemy: Pada, 2,5m kabel zasilający oraz dokumentację. Dodatkowo producent dorzuca nam kod na miesięczny dostęp do usługi Game Pass w wersji Ultimate. 

Komfort

Kto raz zagrał na padzie ze stajni Microsoft, ten wie, jak przyjemnie się na nim gra, szczególnie osobom, które mają większe dłonie. Pad idealnie mieści się w rękach, a nasze kciuki naturalnie dopasowują się do niesymetrycznego rozmieszczenia grzybków. One natomiast są delikatnie porowate, co sprawia, że nasze kciuki, nawet spocone od intensywnego grania, nie będą się ślizgały. 

Jest odpowiednio wyważony, dzięki czemu nawet przy dłuższym posiedzeniu korzystanie z niego nie jest męczące. Pad nie trzeszczy podczas użytkowania, jest naprawdę przyjemny w dotyku. Triggery, jak i klawisze również wykonane są z należytą starannością, a bumpery stawiają odpowiedni opór. Czuć, że jest to produkcja licencjonowana, gdzie producent musi zadbać o każdy szczegół produktu. Pad jest przewodowy, ale jego kabel (USB – USB-C) jest giętki, i solidnie wykonany, szkoda, tylko że nie znalazł się w jakimś grubszym oplocie. Powierzchnia pada, choć palcuje się, nie ślizga się w dłoniach podczas gry. Pad jest minimalnie szerszy od swojego starszego brata z xboxa 360, ale równie wygodnie leży w dłoni.   

Rozgrywka

Aby nie być gołosłownym, musiałem należycie przetestować Pada w boju.  

Na pierwszy rzut oka poszło Deadlink, wymagająca precyzji strzelanka gdzie dzieje się bardzo dużo. Trochę sceptycznie podchodziłem do tego, bo zazwyczaj ogrywam takie tytułu typowo na klawiaturze, ale pozytywnie się zaskoczyłem. Pad nie zacinał się podczas rozgrywki i pozwalał na efektowne roznoszenie na kawałki przeciwników. Wibracje podczas wystrzałów pozwalały jeszcze bardziej wczuć się w rozgrywkę. 

Kolejnym testem był Rayman Legends, przyjemna i wymagająca platformówka 2D, w której liczy się przede wszystkim wyczucie i sprawne palce. Szybkie tempo rozgrywki niewybaczające błędów było wspaniałym testem dla tego pada. Maniakalne naciskanie przycisku skoku, zestresowane i spocone dłonie a pomimo tego nie odczuwałem żadnego dyskomfortu z rozgrywki. Kolejny punkt dla PDP Rematch Glitch Green. 

Kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest darmowa aplikacja PDP, dzięki której możemy w dowolny sposób konfigurować swojego Pada. Dzięki niej dopasujemy go do swoich preferencji, zmieniając funkcje przycisków, konfigurując je dokładnie według własnych upodobań. 

Podsumowanie

Siedząc i pisząc ów recenzję, przypominam sobie swoje pierwsze tytuły ogrywane na świetnym padzie do Xboxa 360. Po latach grania, lewy grzybek powoli zaczynał odmawiać posłuszeństwa, ale krótka wizyta w serwisie postawiła go na nogi. Trzymając teraz w ręku PDP Rematch Glitch Green, odnoszę wrażenie, że będzie to mój długoletni kompan do wszelakiego typu rozgrywek. Jego rzucająca się w oczy obudowa, jak i bardzo dobre wykonanie, sprawiają, że jest to pozycja naprawdę warta uwagi i waszych pieniędzy.  

Jeśli aktualnie szukacie sprzętu tego typu dla swojego Męża/Chłopaka/ Kochanka, ten będzie naprawdę dobrym wyborem. Jego wykonanie stoi na najwyższym poziomie i będzie on służył przez bardzo długi okres. Więc nie ma czasu na zastanawianie się! 

Za przekazanie pada do recenzji dziękujemy firmie Retall.

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl