MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Mali Bogowie Tom 5. Z wizytą w Piekle - recenzja komiksu. Piekielnie dobra zabawa.

Kolejna część jednego z bardzo udanych cykli adaptacji mitologii na kartach komiksu zawitała na polski rynek. Jak przekonać dzieci bądź dorosłych, że mitologia wcale nie musi być nudna i można ją w bardzo ciekawy sposób i przede wszystkim przystępny przedstawić?

Z pomocą przychodzi nam kolejny, bo już 5 tom z serii Mali bogowie.

Mali Bogowie Tom 5. Z wizytą w Piekle – recenzja komiksu. Piekielnie dobra zabawa.

Piekielnie dobra zabawa

Naszymi przewodnikami po tym przepięknym świecie będą takie postacie jak: Atlas, Minotaur Taurusek i Afrodyta. Przymierzać będziemy głównie przepastne jaskinie Tartatu – królestwo Hadesa jak i również okolice góry Olimp, poznając przy okazji całą plejadę bohaterów mitologii takich jak Orfeusz, wspomniany wyżej Hades, Persefona, Posejdon, Tezeusz i ich perypetie życiowe.

Dawno nie spotkałam się z tak pięknie poprowadzoną historię zawartą w komiksach, która sprawiła, że poczułem się w sumie jak małe dziecko i chłonąłem stronę ze stroną. Rysownicy wykonali kawał dobrej roboty, przenosząc mitologię na karty komiksu i używając przy tym kreski cieszącej oko, która swoją miękkością powoduje ogromny uśmiech na twarzy każdego czytelnika. Natomiast humor tam zawarty jednocześnie uczy i bawi.

Nie zastanawialiście się nigdy, jak to się stało, że Meduza ma czuprynę pełną węży? Albo, dlaczego Hades zapragnął Persefony i porwał ją do swojego królestwa? Na kartkach tego komiksu przekonacie się, jak bardzo cieszy się ze swojego wyboru.

A może nurtuje Was pytanie, skąd przybył Tezeusz i jaka jest jego misja? Albo, dlaczego Midas nie za bardzo może ubrać rękawiczki do swojego stroju codziennego? Tak wiele pytań i na każde z nich znajdziecie odpowiedź w tych komiksach!

Ponadto, czy wiedzieliście, że Posejdon był wysoko ocenianym mistrzem w pływaniu synchronicznym? Oraz że panowanie nad trójzębem nie jest wcale takie łatwe, jakby się mogło wszystkim wokół wydawać. Zaciekawieni? Tyle wiedzy, w tak przystępnej formie nie znajdziecie nigdzie!

Mitologiczny zawrót głowy

Jeżeli twoje dziecko mówi, że nie rozumie tej całej mitologi,i argumentując, że to wszystko zbyt pokręcone, sprezentuj mu ten tom, jaki i wszystkie pozostałe. Gwarantuje Ci, że pokocha ono taką formę nauki. Poprzez swoją przystępną formę treści poszczególnych mitów bardzo dobrze oddziaływają na wyobraźnię czytelnika. Bohaterowie w swoich przygodach bawią, ale także uczą, i to w bardzo, ale to bardzo przystępny sposób mitologii.

Mali Bogowie z wizytą w piekle to pozycja obowiązkowa dla wielbicieli serii, jak i dla wszystkich milusińskich, którzy chcą zostać pochłonięci przez przepięknie rozrysowane historie. Autorom całej serii komiksów kłaniam się w pas za całokształt twórczości i życzę dużo świetnych pomysłów na dalsze perypetie bohaterów i na rozwinięcie już istniejących motywów.

Czy jest coś, do czego można się przyczepić, obcując z tym komiksem? Moim zdaniem czas zdecydowanie zbyt szybko ucieka podczas czytania! Polecam się o tym przekonać!

Dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza komiksu.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ