FIFA 23 – pierwsze wrażenia z rozgrywki

W tym roku premiera flagowej odsłony EA Sports jest trochę inna niż wszystkie. Nie dostajemy kolejnej odsłony, która nie różni się prawie niczym od poprzedniej. Tym razem zagramy w ostatnią odsłonę, która jednocześnie jest podłożem do dalszych części, ale pod innym szyldem  

Nie chcę się mocno rozpisywać na temat trybów rozgrywki, bo w dużej mierze ponownie dostajemy te znane z poprzedniej odsłony. Wirtualne kluby, sezony online, Ultimate Team czy Volta to coś, co zna każdy fan elektronicznej piłki nożnej. Na pewno miłą ciekawostką jest fakt, że powrócił trening 1 na 1 z bramkarzem w trakcie oczekiwania na mecz. 

Graficznie produkcja od Elektroników stoi na bardzo wysokim poziomie. Od razu w oczy rzuca się dbałość o najmniejsze detale choćby na twarzach piłkarzy. Różnicę widać też w dopracowaniu murawy. Trawa sprawia wrażeniu naturalnej, dobrze nasyconej kolorem, ale zadbano też o realizm w postaci mocnych śladów po wślizgach w trakcie odbiorów piłki.  

Naprawdę czuć, że otrzymaliśmy grę skrojoną pod obecną generację konsol.  

Największą zmianą w moim odczuciu jest fizyka. W moim odczuciu została ona dość gruntownie przebudowana, dało się to we znaki od samego początku. Tempo gry nie jest już zawrotne, jak potrafiło to mieć miejsce w poprzednich odsłonach, kopacze mają wolniejsze i bardziej naturalne ruchy na boisku. Piłka nie wydaje się już przyciągać jak magnes do nóg graczy, każdy kontakt sprawia wrażenie nieprzewidywalnego. Jeśli trudno jest Wam to sobie wyobrazić, chodzi z grubsza o to, że dawniej wbiegnięcie z piłką w przeciwnika zazwyczaj kończyło się, odbiorem przez niego i dało się to dobrze wyczuć i przewidzieć w trakcie rozgrywki. Tutaj zupełnie nie wiemy czego się spodziewać, podobnie jak ułożenie nogi podczas strzału. Fizyka piłki i kontaktu z nią to według mnie największa zmiana jaka zaszła w najnowszej odsłonie FIFA, która zmieni postrzeganie obecnej części i zrobi grunt pod nową serię od przyszłego roku.  

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl