Previous slide
Next slide

Dziedzictwo Hogwartu - oczekiwania redakcji

Premiera (ta dostępna dla wszystkich) gry Dziedzictwo Hogwartu już 10.02! Zanim jednak wyruszymy do świata magii, sprawdźmy, jakie oczekiwania względem najnowszej produkcji ze świata najpopularniejszego czarodzieja na świecie ma nasza redakcja.

Dziedzictwo Hogwartu – oczekiwania redakcji

J.K. Rowling to pisarka wielkiego formatu, nietuzinkowa kobieta, która wykreowała fenomenalne uniwersum. Jej książki, a potem ich ekranizacje wychowały całe pokolenia geeków. Nic dziwnego, że masa graczy od lat czekała na powrót do Hogwartu niczym na list od sowy. Niestety, o ile filmy dalej powstawały, tak świat gier, jakby zapomniał o brytyjskich czarodziejach… Na szczęście na horyzoncie majaczy Hogwarts Legacy, do którego miałem ogromne obawy. Na szczęście liczne materiały promocyjne, pokazujące nie tylko warstwę fabularną, ale i samej rozgrywki rozwiały moje wątpliwości – na tyle, aby zaufać Avalanche Software i złożyć preorder.

Najbardziej pragnę móc odwiedzić znane i mniej znane zakątki magicznego świata Rowling – chyba najbardziej cieszę się na wycieczkę do Zakazanego Lasu. Do tego nie mogę się doczekać, aż wykreuje własnego ucznia prestiżowej Szkoły Magii i Czarodziejstwa – mam nadzieję, że w kwestii customizacji postaci deweloperzy nie żałowali różnych opcji! Liczę także na porządną opowieść, w której nie zabraknie różnych zwrotów oraz interesujących postaci. Mam nadzieję, że magia, która przyciągała nas do książek i filmów będzie także obecna w Hogwarts Legacy. No i liczę, że Tiara Przydziału przydzieli mnie do najlepszego, zielonego domu. Inaczej będę musiał bardzo poważnie porozmawiać z tą magiczną czapką…Mateusz Zelek

Kiedy wychodziły pierwsze powieści ze świata czarodziejów, byłem w tym głupim wieku, że wydawało mi się, że mamy do czynienia z powieściami dla dzieci, których czytanie byłoby wstydem. Jak bardzo się myliłem! Od chwili, gdy sięgnąłem po Czarę Ognia (tak zacząłem swoją przygodę od czwartej części serii i po dziś dzień jest ona moją ulubioną) na zawsze przestałem być Mugolem wpadając po uszy w świat czarodziejów. Jestem ogromnie wdzięczny J.K. Rowling, ponieważ udało się jej wykreować świat, oraz bohaterów, którzy przez wiele lat były i z całą pewnością będą, kształtować umysły czytelników w każdym wieku! Mam taką cichą nadzieję, że nie odeszła na pisarsko-magiczną emeryturę i jeszcze kiedyś będzie mi dane wziąć do ręki powieść o nowych przygodach czarodziejów, ponieważ chyba nikt, tak jak ona, nie czuje tej niezwykłej magii!

Niewątpliwie ekranizacje tych powieści przyczyniły się do ich ogromnej popularyzacji (sam lubię do nich wracać), jednakże środowisko graczy zostało potraktowane po macoszemu. Dlatego z ogromną nadzieją w moim geekowskim serduchu przyjąłem wieść o powstawaniu Hogwarts Legacy, które to po licznych materiałach promocyjnych jawi się jako bardzo solidna produkcja, która to być może wreszcie spełni marzenia wielu fanów serii o przekroczeniu murów szkoły czarodziejów.

Osobiście nie mogę się doczekać momentu, kiedy ta produkcja trafi w moje ręce i będę mógł wybrać swoją wymarzoną różdżkę, oraz założyć Tiarę Przydziału (Slytherin w serduszku na zawsze!). NIECH ROZPOCZNIE SIĘ MAGIA! Michał Łazarów

Do dzisiaj pamiętam, gdy po raz pierwszy sięgnęłam po Kamień Filozoficzny – totalnie wsiąknęłam w świat wykreowany przez J.K. Rowling (jestem wdzięczna pisarce za magiczne dzieciństwo i za to, że dzięki niej pokochałam książki). Nie zliczę, ile razy przeczytałam całą serię i obejrzałam filmy (w okresie świątecznym jest to u mnie pozycja obowiązkowa!). Tak samo, jeżeli chodzi o gry – wówczas wydawało mi się, że są to niesamowite przygody. Więzień Azkabanu i Zakon Feniksa ukończyłam kilkukrotnie. Teraz na pewno nie sięgnęłabym już po te produkcje… Cóż, nie zestarzały się one dobrze i mam też inne oczekiwania wobec gier.

Długo kazano nam czekać na możliwość ponownego przekroczenia bram Hogwartu… W końcu jednak doczekaliśmy się tej możliwości! Na dniach premierę będzie mieć Hogwarts Legacy i wprost nie mogę doczekać się tej gry (mój list z Hogwartu został już wysłany i sowa niedługo mi go dostarczy!). Oczywiście wybieram zielone barwy – niech Tiara Przydziału mruczy sobie pod kapeluszem, ale moje serce należy do Slytherinu! Coś mi się wydaje, że będę pilną uczennicą i… trochę niegrzeczną. Agnieszka Michalska

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl