Previous slide
Next slide

The Last of Us – oczekiwania redakcji.

The Last of Us już w najbliższy poniedziałek (16.01) zadebiutuje w HBO Max. Nasza redakcja już nie może doczekać się pierwszego seansu serialu na podstawie popularnej gry wideo o tym samym tytule. Jakie mają oczekiwania względem produkcji HBO Original? Sprawdźcie sami!

The Last of Us jest samo w sobie bardzo filmową grą, więc trochę się zdziwiłem, że akurat tę produkcję Sony wybrało do ekranizacji. Z drugiej jednak strony nie każdy gra w gry, a jednak historia w tym tytule jest świetna i wzruszająca. Cieszę się więc, że większe grono osób będzie mogło się cieszyć z poznawania tego świata.

Pedro Pascal jest genialnym aktorem – udowodnił to już w niejednej produkcji, w którą był zaangażowany. Bellę Ramsey kojarzę tylko z Gry o Tron, ale pamiętam, że grała ciekawą postać. Umówmy się, aktorzy nie muszą wyglądać dokładnie jak ich pierwowzór – muszą dobrze odgrywać swoją rolę. Skoro casting wygrały te osoby aktorskie, to znaczy, że były najlepsze i mają najlepszą chemię na planie.

Trzymam kciuki, że Craig Mazine oraz Neil Druckmann wiedzą co robią, tym bardziej że pierwszy z nich jest utalentowanym scenarzystą, natomiast drugi jest jednym z szefów Naughty Dog – studia odpowiedzialnego za grę The Last of Us. Już niedługo przekonamy się, czy w końcu uda się zekranizować grę na bardzo wysokim poziomie.Adam Aleksandrowicz

Mówiąc całkowicie szczerze, to nie mam specjalnych oczekiwań względem nadchodzącej serialowej adaptacji The Last of Us. Nie jestem specjalnie nakręcony i nie odliczam dni do premiery. Jasne, nie powiem, że się nie cieszę, ponieważ osobiście uważam materiał źródłowy tego tytułu za jedną z najlepszych gier, z jaką się spotkałem w swoim życiu gracza. The Last of Us, to niesamowicie chwytająca za serducho historia, którą dzięki HBO będą mogli cieszyć się nowi odbiorcy.

Nie wiem, co zobaczymy za kilka dni, kiedy serial pojawi się na platformie streamingowej, jednak jestem dobrej myśli. HBO niejednokrotnie udowodniło, że potrafi wypuszczać wysokiej jakości produkcje, mam więc nadzieję, że tak samo będzie w tym przypadku. Do tej pory adaptacje gier video cieszyły się raczej złą sławą i najwyżej średnim zainteresowaniem, jednak wierzę, iż The Last of Us przełamie tę złą passę pokazując, jak powinna wyglądać taka produkcja! – Michał Łazarów

The Last of Us przez wielu jest uznawana za grę monumentalną… przełomową dla branży. Ja jak myślę o tym tytule, to nie czuję tego, co większość. Tak grało mi się dobrze, tak przeżyłem na swój sposób tę historię i wielokrotnie do niej wracam myślami. Niemniej nie postrzegam produkcji od Naughty Dog jako wybitnego. Za to mam przeczucie, że serialowa adaptacja od HBO Max wywrze na mnie większy wpływ i wrażenie. Liczę ogromnie na to, że ekipa produkcyjna pozwoli sobie na rozwój tego świata, prezentację dodatkowych elementów, których w grze być nie mogło, bądź nie było na nie czasu. Oczekiwania mam ogromne i liczę, że zostaną przynajmniej w 80% spełnione.

Czy mam obawy? Lekkie, ale ze spokojem będę podchodził do cotygodniowego seansu. Intuicja podpowiada mi, że to serialowe przedsięwzięcie nie ma prawa okazać się fiaskiem za duża marka, zbyt wielkie oczekiwania. Damian Daszek 

The Last of Us był moją pierwszą grą na PS4. Dlatego, gdy tylko dowiedziałam się, że tytuł otrzyma pełnoprawny serial, to bardzo się ucieszyłam! HBO nigdy nie zawiodło mnie pod względem wizualnym oraz scenariuszowym (wciąż nie mogę podnieść się po Rodzie Smoka) Myślę, że teraz też tak będzie. Poza tym seria już otrzymuje najwyższe noty, a szczęśliwcy, którzy mogli obejrzeć przedpremierowe materiały, wspólnie ogłaszają, że jest na co czekać. Liczę na to, że nie zawiodę się, mimo że przecież cały ten świat dobrze znam. Oczekuje gęstej, wręcz przytłaczającej atmosfery i skażonego świata po apokalipsie. 

Pedro Pascal pokazał już, że jest świetnym aktorem (rola w Mandalorianie). Trzymam kciuki, aby postać Joela była po prostu wyrazista i charakterna. Czuję, że ponownie relacja Joela z Ellie pochłonie mnie do reszty. Premiera już w poniedziałek!  Agnieszka Barwicka

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl