MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Będę grał w grę! Ale nie sam! PLAYLINK – Przegląd gier

Obok produkcji spod szyldu PlayLink jakoś zawsze przechodziłem obojętnie, no bo wiecie – gry to powinny być takie na serio, rozbudowane, wysokobudżetowe i z ekstra fabułą nie? No więc nie! Ostatnio zacząłem się zastanawiać, w co można byłoby pograć w większym gronie, a jednocześnie nie wymagałby od grających uczenia się skomplikowanych mechanik. Jednym słowem – poszukiwałem gier na domówkę. I tu z pomocą przyszły mi właśnie produkcje z pod szyldu PlayLink. A wiecie, co się zbliża wielkimi krokami? Sylwester! A w Sylwestra wielu z nas będzie grać w grę! Tyle, że tym razem nie musimy tego robić samemu! Łapcie więc swoje telefony i tablety w dłoń i zaczynamy imprezę!

Będę grał w grę! Ale nie sam! PLAYLINK – Przegląd gier

To Jesteś Ty

Od tego tytułu rozpocząłem swoje wielkie testowanie tytułów imprezowych i przyznam się Wam, że od razu rozbawił mnie do łez! To Jesteś Ty to towarzyska gra quizowa, w której za zadanie mamy jak najtrafniej opisać pozostałych uczestników rozgrywki. Co więc za tym idzie – im nas więcej, tym weselej!

To Jesteś Ty, tak jak pozostałe gry z serii PlayLink, do zabawy wymagają telefonu lub tabletu, które służyć nam będą w trakcie rozgrywki za kontrolery.

Rozgrywka polega na odpowiadaniu na masę pytań dotyczących pozostałych uczestników, a także wykonywaniu zdjęć czy prostych rysunków, co często prowadzi do wielu zabawnych sytuacji i sprawia, że lepiej poznajecie siebie nawzajem.

Wiedza to potęga

Produkcja studia Wish Studios jest niczym innym jak spadkobiercą serii Buzz!, którą być może pamiętacie z wcześniejszych generacji konsol od Sony.

W tej towarzyskiej grze quizzowej wszyscy uczestnicy (może ich być maksymalnie 6) biorą udział w wirtualnym teleturnieju testującym (uwaga, zaskoczenie!) Waszą wiedzę!

Wiedza to potęga jest skonstruowana bardzo prosto, ale ogrom pytań z wielu różnych kategorii sprawia, że nie nudzimy się ani na chwilę. Ja spędziłem z tym tytułem chyba najwięcej czasu i pytania nie zdążyły mi się powtórzyć. Tak więc myślę, że Wiedza to Potęga dostarczy Wam i Waszym znajomym niejednokrotnie masę frajdy.

Wiedza to potęga: Dekady

Cóż ja tu mam napisać. Wiedza to potęga: Dekady, to nic innego jak kolejna odsłona tytułu wyżej przeze mnie opisanego.

Została wydana rok później i odniosłem wrażenie, że twórcy dopracowali nieco swój tytuł pod kątem wizualnym i mechanicznym. Jednakże w znacznej większości nie odczujemy zbyt dużej  zmiany względem poprzedniczki.

Jedyną zmianą są tu te tytułowe dekady, co sprowadza się do tego, iż odpowiadamy na serię pytań związanych z latami 80., 90. oraz 10. i 20. XXI wieku.

Więcej czegoś, co było dobre i bawiło? Tak, poproszę!

Ukryty plan

W przypadku Ukrytego Planu mamy do czynienia z produkcją bardziej rozbudowaną i z całą pewnością uderzającą w poważniejsze tony. Za ten tytuł odpowiada studio Supermassive Games, które specjalizuje się w tworzeniu mrocznych interaktywnych historii i dokładnie taką grę tu dostajemy.

Z maksymalnie czwórką znajomych możemy śledzić historię przedstawioną w tym mrocznym detektywistycznych thrillerze i poprzez nasze decyzje, oraz pojawiające się okazjonalnie QTE wpływać na losy ekranowych bohaterów.

W grze wcielamy się w dwie postacie: detektyw Becky Marney oraz prokurator Felicity Graves, które próbują schwytać seryjnego mordercę znanego jako Wnykarz.

Ukryty Plan daje nam do wyboru dwa tryby rozgrywki: Tryb Fabularny, w którym wszyscy współpracują, aby rozwikłać zagadkę, schwytać mordercę i poznać przedstawioną w grze historię (która swoją drogą, zależnie od naszych decyzji, potrafi nas naprawdę niejednokrotnie zaskoczyć) oraz Tryb Rywalizacji, w którym podczas rozgrywanej historii poszczególni gracze otrzymują tak zwane ukryte motywy, próbując doprowadzić swoimi działaniami do określonego skutku.

Ja spędziłem z tym tytułem dobrych kilka godzin, bawiąc się oboma trybami, próbując doprowadzić do różnych zakończeń i… mam wrażenie, że dotknąłem jedynie czubka góry lodowej możliwości, jakie stawia nam na drodze Supermassive Games.

Jeżeli więc chcecie poznać wraz ze znajomymi wciągającą historię, jednocześnie czując się jej częścią, to Ukryty Plan jest grą dla Was!

Screen z gry Riders Republic

Frantics

Frantics jest zbiorem kilkunastu minigier towarzyskich wymagających od nas i naszych znajomych pewnej zręczności i refleksu. To czy w trakcie rozgrywki zdecydujemy się współpracować z innymi graczami, czy też im będziemy przeszkadzać, zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

W trakcie rozgrywki korzystamy ze smartfona lub tabletu sterując naszymi zwierzęcymi avatarami, potrząsając nimi, przechylając je czy nawet korzystając z wbudowanej kamery.

Aha, no i za zwycięstwo otrzymujemy jakiś element kosmetyczny dla naszego avatara. Ekranowe przebieranki? Ja w to wchodzę!

Screen z gry Riders Republic

Singstar: Celebration

Gry z serii SingStar goszczą na naszych konsolach już od niemalże 20 lat, ponieważ pierwsza odsłona została wydana w 2002 roku na konsolę PlayStation2 i przyznam się, że z tymi rozśpiewanymi grami na ten sprzęcior spędziłem w swoim życiu najwięcej czasu.

Czym jest SingStar? Odpowiedź jest banalnie prosta – to Wasze domowe studio do karaoke! Kto na imprezie nie śpiewa (zwłaszcza po kilku głębszych) niech pierwszy rzuci kamień!

Najnowsza odsłona SingStar o podtytule Celebration odrzuca wykorzystywane do tej pory dedykowane do konsoli mikrofony i pozwala na zabawę przy użyciu smartfonów, co sprawia, że po pobraniu stosownej aplikacji możecie razem z rodziną czy przyjaciółmi błyskawicznie wejść do gry i zamienić się w gwiazdy estrady! Tylko… może nie o 3 w nocy w bloku… Mówię z doświadczenia!

Screen z gry Riders Republic

Erica

W Ericę grałem już jakiś czas temu, ponieważ dostępna była w ramach usługi PS Plus, ale również należy do gatunku PlayLink, więc postanowiłem ją do tego przeglądu dołączyć.

Erica jest produkcją bardzo specyficzną, ponieważ mamy tu do czynienia z interaktywnym filmem aktorskim utrzymanym w konwencji mrocznego i nieco brudnego thrillera.

W tej grze śledzimy losy tytułowej Erici, która prześladowana strasznymi wspomnieniami z przeszłości postanawia odkryć stojącą za nimi prawdziwą historię.

Od strony rozgrywki mamy tu zbliżone rozwiązania, opisywane już przy okazji Ukrytego Planu ograniczające się w większości to podejmowania mniejszych lub większych decyzji, mających wpływ na ostateczne zakończenie gry.

Podsumowanie

Gry z serii PlayLink, to nie są gry ambitne. Nie są to również produkcje, z którymi spędzimy dziesiątki czy setki godzin. Jednak wszystkie mają jedną cechę wspólną, która sprawia, że ani chwili nie żałowałem nabycia tych tytułów – wywołują uśmiech na twarzy i wciągają bez reszty!

Jeśli więc szukacie jakiegoś prostego tytułu, w który będziecie mogli zagrać w gronie znajomych czy rodziny, a który nie zmusi Was do uczenia się licznych skomplikowanych mechanik, to nie wahajcie się ani chwili. Jestem przekonany, że z tymi produkcjami każda kolejna domówka nie będzie już taka sama i nawet Ci, którzy zazwyczaj z graniem nie mają zbyt wiele wspólnego, będą się tu doskonale bawić.

Na koniec wspomnę jeszcze, że wszystkie opisywane powyżej gry posiadają pełną polską wersję językową, która zrobiona jest na naprawdę solidnym poziomie.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ