Previous slide
Next slide

Sackboy: wielka przygoda wersja PC – recenzja gry

W Sackboy’a miałem okazję zagrać zarówno na PS4, jak i na PC. Pomimo że moje doświadczenie z serią Little Big Planet jest znikome, to po ten tytuł sięgnąłem z wielką chęcią. Po prostu lubię czasami odstresować się, grając w platformówkę, która nie wymaga ode mnie za wiele. Jak sprawdził się Sackboy w wersji na komputery stacjonarne?

Sackboy: wielka przygoda wersja PC – recenzja gry

Wielka przygoda

Jak to zwykle bywa w przypadku gier z gatunku reprezentowanego przez ten tytuł, fabuła nie ma wielkiego znaczenia. Niby przerywniki filmowe nakreślają nam jakiś wątek. Szmacianki zostały uwięzione przez wielkiego złola, a naszym zadaniem jest je uratować. Prosto, łatwo i przyjemnie. W końcu chodzi tutaj o dobrą zabawę, a nie skomplikowane scenariusze godne Cyperpunka 2077.  Gdybyśmy jednak nie radzili sobie z postawionym nam zadaniem, to nie ma się czym martwić. W końcu do pomocy możemy zaprosić znajomych! Co mnie osobiście bardzo cieszy, istnieje także możliwość couch co-opa, a nie tylko sesji online, co nie jest tak oczywiste w dzisiejszych czasach. Drużyna składać może się z czterech osób, więc jest to pozycja, która nadaje się na imprezy z gamingiem w tle!

Piękne krajobrazy szmaciankowego świata

Level design zasługuje tutaj na pochwałę. Nie tylko pod względem samego gameplay’u, ale także tego, jak to wszystko dobrze wygląda! Widać, że twórcy dokładnie wszystko zaplanowali i przemyśleli. Twórcy pobudzają nasz zmysł wzroku i słuchu. Dźwięki wydawane przez głównego bohatera, czy muzyka na poszczególnych poziomach, to naprawdę coś wspaniałego. Moim ulubionym etapem jest ten z piosenką Uptown Funk Bruno Marsa. Wszystkie platformy i cały świat Sackboya porusza się w rytm tego utworu. Każda sekunda, którą rozegramy, jest dokładnie przemyślana i dopasowana do rytmu. Coś pięknego!

Pokaż mi swoją szafę

Cechą charakterystyczną dla serii Little Big Planet jest możliwość modyfikacji wyglądu naszych szmacianek. Nie inaczej jest w Sackboy: wielka przygoda, tutaj twórcy również dali nam szeroką gammę przebrań do wyboru. Każdy znajdzie coś dla siebie, a osoby, które lubią bawić się z cechami kosmetycznymi, będą w siódmym niebie! Trzeba przyznać, że projektanci mają naprawdę niesamowitą wyobraźnię i potrafili ją dobrze wykorzystać przy projektowaniu strojów dla naszego bohatera. Jeżeli was to interesuje, to ja najczęściej grałem jako Elvis.

PC-towy port Sackboy’a

Wersja na PC nie była niestety idealna, kiedy w nią grałem. Potrafiła się przyciąć, co w platformówce potrafi frustrować. Mam nadzieję, że później zostało to załatane. Nie oznacza to jednak, że mogę o tym porcie powiedzieć same złe rzeczy! W końcu sterowanie na klawiaturze jest naprawdę dobrze skonfigurowane, a grafika potrafi wzbudzić podziw. Wiadomo, że to gra, na której piękno patrzy się inaczej, niż na tytuły bardziej realistyczne, ale nie można twórcom odmówić dbałości o stronę wizualną. 

Jeszcze tylko jeden level…

Nieprawdopodobnie ważne w przypadku Sackboy: wielka przygoda jest to, jak twórcy sprawili, że grając w tę grę, wsiąkamy w ten świat. Nieraz łapałem się na syndromie jeszcze jednego levelu. To coś kluczowego w takich tytułach. W końcu takie platformówki mają bawić i pomóc się odprężyć. Zadanie zostało wykonane przez twórców fenomenalnie. Z czystym sercem polecam ogranie tej pozycji. Zarówno samemu, jak i z ekipą. W obydwu przypadkach możecie liczyć na wiele radości i miłych chwil. Tymczasem przepraszam, ale chyba nabrałem ochoty na kolejną rundkę w Sackboy’a!

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy PlayStation Polska.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl