MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Ułóż wieżę! – recenzja gry planszowej Ubongo Junior 3D

Ubongo Junior 3D to świetna planszówka nie tylko dla najmłodszych graczy, ale i dla całej rodziny. Pudełko zawiera 32 kolorowe klocki, 50 plansz, na których jest łącznie 100 różnych zadań, 120 klejnotów, woreczek, miarkę przedstawiającą żyrafę oraz klepsydrę. Gra posiada 4 poziomy trudności i można ją połączyć z „klasycznym” Ubongo 3D.

Zasady

Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje 8 klocków o różnych kolorach i kształtach. Na stole znajdują się również potasowane wcześniej karty z zadaniami o odpowiednim poziomem trudności. Ilość kart zależy od ilości osób biorących udział w zabawie. Uczestników może być od 1 do 4, a cała gra dedykowana jest dla dzieci od 5 roku życia. Każdy bierze jedną z wylosowanych przez siebie kart i kładzie ją przed sobą. Gotowi? Jeżeli tak, to najstarszy z graczy krzyczy „Ubongo” i przekręca klepsydrę z piaskiem. Odsłaniamy naszą kartę z zadaniem i zaczynamy zabawę! Teraz musimy przy pomocy 8 klocków, które otrzymaliśmy na samym początku gry, zakryć białe pole znajdujące się na karcie. Uwaga! Biorąc się za układanie, musimy pamiętać, że klockami nie można przekroczyć granic pola. Korzystamy ze wszystkich elementów, ale im mniej ich zużyjemy, tym łatwiej później będzie nam zrobić z nich wysoką wieżę. Istotne i warte zapamiętania jest to, że budowana przez nas konstrukcja może wystawać poza białe obramowanie na karcie, a do skonstruowania wieży nie musimy zużywać wszystkich „materiałów”. Jeżeli po upływie czasu nasza budowla się zawali, to z woreczka wyciągamy jeden kamyczek. Stoi solidnie? To nasza nagroda jest znacznie wyższa. Wystarczy teraz przyłożyć miarkę w kształcie żyrafy i sprawdzić, ile kryształków należy nam się za włożoną przez nas architektoniczną pracę. Wygrywa oczywiście ten, kto po upływie 6 rund ma więcej kolorowych kamyczków.

Plusy i minusy

Zacznę od tego, że gra jest prześliczna! Żywe, dobrze dobrane kolory (nie tylko na pudełku) z pewnością przykują naszą uwagę i nie pozwolą przejść obok tej planszówki obojętnie. Wszystkie znajdujące się w opakowaniu elementy są duże i świetnie wykonane. Klocki, które służą nam do budowy wieży są odlane, solidne i idealnie do siebie pasują. Ubongo Junior 3D w żaden sposób nas nie ogranicza i daną kartę z zadaniem można zakryć na kilka różnych sposobów. Jeżeli już zapoznaliśmy się w najłatwiejszym wariantem rozgrywki, to mamy do dyspozycji jeszcze 3 inne poziomy trudności. Jakby i tego było nam mało, to plansze zawsze można połączyć z klasycznym Ubongo 3D. Co ważne, ta gra to nie tylko rewelacyjna zabawa dla całej rodziny, ale również świetne ćwiczenie na  wyobraźnię przestrzenną dziecka! Dzięki temu, że ma w sobie elementy rozgrywki zręcznościowej, jest na czas i bazuje na klasycznym Tetrisie, to również trenuje refleks i zdolności manualne. Jedynym minusem są karty. Co prawda pięknie i starannie wykonane, ale mając na uwadze, że rozgrywka jest dedykowana dzieciom, to mogłyby być one twardsze i bardziej wzmocnione jak w podstawowym Ubongo.

Świetna zabawa!

Podsumowując, Ubongo Junior 3D to wspaniała gra nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny. Ma proste zasady, które idzie wyjaśnić i zapamiętać w przeciągu kilku minut, a dostarcza rozrywki i emocji na kilka godzin. Układanie jak najwyższej wieży tak, żeby ta nie runęła, jest bardzo satysfakcjonujące i przyjemne. Jest to również tytuł, który nie tylko daje świetną możliwość zabawy z naszym dzieckiem, ale również jest w stanie rozwinąć jego wyobraźnię przestrzenną, refleks oraz zdolności manualne.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ