MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Robię ollie, gdy nie ma rodziny w domu… – recenzja gry SkateBIRD

Od małego uwielbiałam grać w serię Tony Hawka i jakież zdziwienie mną ogarnęło, gdy studio Glass Bottom Games stworzyło produkcję czerpiącą wiele z deskorolki i… ptaków. Czy udało mi się nie upaść na upierzenie?

Produkcja jest dostępna na Nintendo Switch, Xbox One oraz na PC. Miałam tę przyjemność zagrać na pstrykaczu, gdzie akrobacje wymagały nie lada wyczynu. Niemniej sprzęt dał radę, a ja bawiłam się świetnie.

Screen z gry SkateBIRD

Być jak Tony Bird…

Specjalnie zmieniłam nazwisko legendarnego sportowca, który w latach 90. okrył się sławą i chwałą, dzięki Activision. Twórcy SkateBIRD widocznie czerpali inspiracje z kultowych gier z pod szyldu Hawka, bo już na starcie mamy do wyboru swojego… ptaka.

Pełna customizacja, naszego reprezentanta, opierała się na wyborze upierzenia (gołąb, sowa, kawka itd…) po takie elementy ubioru jak złoty naszyjnik, pozłacana korona czy szalik. Osobiście wybrałam gołębia, bo urzekł mnie po prostu sobą. Na co dzień nie lubię tych ptaków, szczególnie gdy upodobają sobie moją białą kurtkę, aby nakreślić na niej kleksy. Dodatkowo możemy wybrać kolor kółek oraz tył deskorolki. Brakuje mi tu jednak funkcji obracania sprzętu w kreatorze postaci, ponieważ wcale nie wiedziałam, co wybieram na swoją deskę.

Screen z gry SkateBIRD

… i latać wysoko

Gameplay jest banalny i w kilka minut załapiecie główną mechanikę gry. Sterujemy lewym joy-conem, dzięki czemu nasz bohater śmiga na desce oraz lata wysoko. Natomiast przy użyciu x,y, a, b robimy tricki, nabijając tym samym punkty. Im więcej kombinacji tym lepszy wynik.

Rozgrywka opiera się na kilkudziesięciu mapach, na których mamy do wykonania misje od innych kolegów po fachu. Chociażby grindowanie po miskach zupy lub zbierania plastikowych widelców. Niekiedy gra wymaga też wymakosowania combosów. Kończąc na zbieraniu ciuchów, które potem możemy założyć na postać.

Niemniej możemy też po prostu potrenować i zaznajomić się z lokalizacją. Zalecam takie rozwiązanie, ponieważ wtedy ma się większe pole do manewru, gdy będzie trzeba nabić spore punkty, aby przejść dalej.

Ptasie radio

Zaskoczyłam się miło, gdy w głośnikach zabrzmiały klimatyczne utwory. Nie trzeba chyba dodawać, jak wpływa to mimo wszystko na imersję. Uśmiech na mojej twarzy wywołał również mój ptak, który jadąc na desce – śmiesznie podrygiwał w rytm muzyki. Dodatkowo przy różnych trikach i ekstra combosach w tle było słychać prowadzącego, który wychwalał nasze poczynania. Zawsze to jakaś dodatkowa motywacja, aby być jeszcze lepszą.

Screen z gry SkateBIRD

Kwadratowy świat

Grafika może nie jest tutaj najpiękniejsza i kanciaste boki dominowały podczas przemierzania na deskorolce. Niemniej ten świat doszczętnie porywał. Nawet nie wiem kiedy mijały mi godziny, a ja zanurzałam się totalnie w rozgrywce. Fajnie było też to, że twórcy zaimplementowali rozmycie się tła, gdy ptak pędził rozpędzony wprost na rampę. Dawało to poczucie realizmu. Jednakże to, co było dużym minusem gry, to rozszalała kamera, która niejednokrotnie się lekko gliczowała i drżała na różne boki. Musiałam wtedy zatrzymać się na chwile oraz nie wykonywać gwałtownych ruchów.

Oczekiwałam dobrej produkcji, która okazała się być naprawdę super. Jest to niewątpliwie powiew świeżości i pewnej wariacji, jakim jest sterowanie ptakiem. Niemniej już kiedyś mogliśmy wcielić się w inne zwierzę, chociażby w Goat Simulator, która szturmem podbiła serca graczy. Tutaj może być podobnie, bo produkcja kładzie nacisk na przede wszystkim zabawę oraz zręczność, która zawsze jest w modzie. Ja bawiłam się świetnie i życzę Wam tego samego.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ