MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Nowy, stary Spider-Man. “Amazing Spider-Man. Powrót do korzeni” – recenzja komiksu

Marvel Fresh od Egmontu obfituje w ciekawe pozycje. Jedną z nich jest Amazing Spider-Man. Powrót do Korzeni, autorstwa Nicka Spencera oraz Ryana Ottleya. Komiks już na początku pokazuje, że Spencer wie co robić, żeby Spidey nie stracił swojego charakteru.

Zezowate szczęście Petera Parkera

Peter Parker nie ma łatwo. Najpierw tuż po ocaleniu (po raz kolejny) Nowego Jorku, dowiaduje się, że jego nowym współlokatorem zostanie jego wróg, Bumerang. Następnie dopada go jego przeszłość i zostaje wyrzucony z redakcji Daily Bugle, po tym jak na jaw wychodzi, że jego praca naukowa, to… plagiat.  Na domiar złego, żeby naprawić całą sytuację, Spider-Man musi współpracować z Curtem Connorsem, czyli Lizardem. Jest to punkt zwrotny w fabule, ponieważ Connors zdołał „ujarzmić” przemiany w Jaszczura i pracuje nad akceleratorem, który pomoże „oddzielić” jego ciemną stronę.

Pech chciał, że zajęcia na uniwersytecie przerwali Taskmaster i Black Ant, a Peter wpadł pod promienie maszyny, przez co jego pajęcza strona zaczęła żyć własnym życiem! Tutaj należy przerwać opowiadanie historii, ponieważ każdy czytelnik będzie miał większą radość z poznawania jej na kartach tego dzieła, a nie czytając opinię redaktora Grapodapada.pl.

Nick Spencer czuje bluesa

Pomimo porzucenia opisu przebiegu wydarzeń, należy jeszcze chwilę pochylić się nad tym, co wymyślił scenarzysta Nick Spencer. Trzeba przyznać, że sam zamysł życia Parkera bez jego mocy oraz niezależnie działającego superbohatera, jest naprawdę interesujący. Tom I zbiera w sobie pięć zeszytów, więc czyta się go dość szybko, ale jednocześnie odpowiednio długo, żeby zanurzyć się na chwilę w ulicach Nowego Jorku. Zakończenie wzbudza jeszcze większą ciekawość i czytając można poczuć smutek, że to już koniec.

Bohaterowie są dobrze napisani. Spidey jest taki jak powinien być, a jego żarty potrafią wywołać typowe ciarki żenady, ale taki właśnie jest najpotężniejszy pająk świata. Postacie drugoplanowe, a także rywale głównego bohatera spełniają swoją rolę, a epizody takie jak, chociażby ten ze wspomnianym wcześniej Taskmasterem, sprawiają, że na twarzy pojawia się uśmiech.

Dialogi dobrze się czytają, a mamy ich tutaj dość dużo, jak na komiks, gdzie bijatyki na ulicach miasta są na porządku dziennym.

Pajęcza kreska

Ryan Ottley to znany rysownik, chociażby z tworzenia serii Invincible wspólnie z Robertem Kirkmanem. Również w przypadku Powrotu do Korzeni nie ma na co narzekać. Rysunki są przyjemne dla oka, nie zachwycają może jakimiś rewelacyjnymi planszami, ale współgrają z fabułą i ukazują znanych bohaterów, tak jak ich zapamiętałem.

Warto wspomnieć, że w pierwszym zeszycie jest segment o podtytule Historia Mysterio. W tej części rysunki wykonał Humberto Ramos i muszę przyznać, że jego kreska ma w sobie coś hipnotyzującego. Gdyby jednak to on odpowiadał za całość rysunków, byłby to znacznie mroczniejszy komiks, a to nie pasowałoby do klimatu tej opowieści.

Razem, a jednak osobno

Amazing Spider-Man. Powrót do Korzeni, to kolejna świetna pozycja w serii Marvel Fresh. Spencer i Ottley oddają w ręce czytelnika nowego pająka, ale ze starym charakterem, co powinno spodobać się zarówno sympatykom Spidey’ego, jak i osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Peterem Parkerem.

Komu jeszcze polecam tę pozycję? Komiksomaniakom, którzy chcą zobaczyć kilka znajomych twarzy. Czytelnikom, którzy lubią ciekawe historie i potrafią wytrzymać w oczekiwaniu na kolejne tomy opowieści. Każdemu, kto chce poznać odpowiedź na pytanie, czy to możliwe, żeby w Nowym Jorku osobno funkcjonował Peter Parker i Spider-Man.

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ