Previous slide
Next slide

Festiwal RetroSfera powraca!

RetroSfera znowu zawita do Brzegu! Piąta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 8 – 10.09.23 będziecie mieli okazję poznać wspaniały świat retro gamingu. Jako patron medialny tego wydarzenia my już odliczamy dni! Z kim się widzimy?

Festiwal RetroSfera powraca!

Jak to było w 2022?

W zeszłym roku na odwiedzających czekało ponad 100 unikatowych stanowisk ze sprzętem. Czego tam nie było – od konsol pierwszej generacji (nieśmiertelny Pong nadal szalenie wciąga), przez 8 i 16-bitowe klasyki pokroju NES oraz Sega Mega Drive, komputery Amiga czy Commodore, strefę plug & play, sprzęty neo-retro, po nieco nowsze sprzęty pokroju PlayStation 2, Gamecube, Xbox (tak, ten pierwszy), a na VR kończąc! Skoro konsole, to nie mogło zabraknąć również szalonych akcesoriów do nich: kierownice, pistolety świetlne, maty do tańczenia, gitary, ba – nawet kultowe bongosy (kto oglądał Dema, ten wie, że nie ma nic lepszego na świecie).

To jednak nie wszystko. Dla zmęczonych gwarem rodem z wozów drzymały i chcących się nieco zrelaksować przygotowano również strefę planszówek. Oczywiście nie zabrakło również food trucków, aby nieco zregenerować swoją staminę i health bara. Ach, no i co to za festiwal gamingowy bez turniejów! Tetris, Pro Evolution Socer, Counter-Strike – dla każdego coś miłego. Wieczory za to umilali Bartosz Gajda ze swoim programem stand-upowym oraz KATOD, który swoją muzyką zabrał nas w podróż w neonowe lata 80.

Wiecie, co jest w tym wszystkim najlepsze? Cały festiwal jest całkowicie DARMOWY!

Łapcie przy okazji filmik z podsumowaniem Vol. 4:

Jak zapowiada się w takim razie RetroSfera Vol. 5?

Ujmę to krótki i dosadny sposób: BIGGER, BETTER, MORE BADASS!

Tym razem festiwal opuszcza klimatyczne mury i podziemia szkoły, aby zaskoczyć odwiedzających nową i przede wszystkim większą miejscówką – Ratuszem Miejskim w Brzegu. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami, więc jeśli macie ochotę wesprzeć dziewczyny i chłopaków z RetroSfery, to macie link do zrzutki: https://zrzutka.pl/9nv86m
Ja z olbrzymią chęcią dorzucę coś od siebie, tym bardziej, że z tej okazji przygotowano specjalne progi wpłat, dzięki którym otrzymacie fajne gadżety. Oczywiście, wpłaty są dobrowolne – nie musicie czuć się do nich zobligowani.

O samej idei RetroSfery możecie poczytać na ich stronie WWW, do której link macie tutaj: https://retrosfera.com.pl/

Wszelkie aktualności dotyczące Festiwalu będą na bieżąco podawane na fanpage’u, naszych social mediach oraz pod poniższym adresem: https://vol5.retrosfera.com.pl/

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl