Destiny 2 – prezentacja dodatku Upadek Światła oraz współpraca z Epic Games

Bungie podało pierwsze szczegóły na temat Destiny 2: Upadku Światła, największego dodatku do Destiny 2, którego premiera odbędzie się 28 lutego 2023 roku. Upadek Światła to przedostatni rozdział w sadze Destiny 2 o Świetle i Ciemności. Jest to kontynuacja niezwykłej historii, która opowiadana jest już od prawie dziesięciu lat. Ponadto Bungie ogłosiło współpracę z Epic Games, dzięki której Destiny 2 zawita do Epic Games Store, zawartość Destiny pojawi się w dwóch kultowych grach: Fortnite i Fall Guys, a w grze Destiny 2 dostępne będą zestawy zdobień inspirowane grą Fortnite – po raz pierwszy oryginalne postacie Fortnite pojawią się w innej grze wideo.

Destiny 2 Upadek Światła – zwiastun ogłaszający grę

W Upadku Światła gracze zmierzą się ze złowrogim Calusem, byłym imperatorem Kombinatu, który powrócił do naszego Układu Słonecznego wraz z flotą Piramid jako uczeń Świadka – kosmicznego prześladowcy, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w Destiny 2: Królowej-Wiedźmie. Korzystając ze zdolności zupełnie nowej podklasy, jaką jest pasmo, Strażnicy odkryją nowe miejsce – ogromne rozświetlone miasto na Neptunie o nazwie Neomuna, które zostało zaatakowane przez tajemniczy i śmiercionośny Legion Cienia Calusa.

 Destiny 2: Upadek Światła można już zamawiać w przedsprzedaży, a każdy, kto zakupi edycję Upadek Światła + Przepustka roczna natychmiast zdobędzie m.in. egzotyczny karabin automatyczny Nagła burza.

Destiny 2 i Epic Games

W trakcie prezentacji ogłoszona została współpraca pomiędzy Bungie i Epic Games. Od dziś Destiny jest dostępne w Epic Games Store, a gracze, którzy nabędą grę Destiny 2 w Epic Games Store do 30 sierpnia przed godz. 19:00 CEST, otrzymają za darmo Destiny 2: Pakiet na 30-lecie..

W ramach tej współpracy zawartość Destiny pojawi się w dwóch kultowych grach: Fortnite oraz Fall Guys.

Fani Fortnite będą mogli spersonalizować swoje postacie przy pomocy nowych kostiumów kultowych postaci Destiny: naczelnika Zavali, Ikory Rey i Nieznajomej Egzo oraz nowych przedmiotów kosmetycznych z motywem Destiny, wśród których znajdą się plecaki, kilofy i lotnie-Wróble. Przedmioty kosmetyczne o tematyce Destiny będą dostępne w Fortnite Item Shop już jutro od godz 2:00 CEST. Ponadto gracze będą mogli odkryć nową wyspę Fortnite inspirowaną klasyczną mapą Tygla z Destiny 2 Oszczep-4, która została zaprojektowana przez zespół twórców PWR przy pomocy kreatywnych narzędzi Fortnite. Nie jest to zwykła przeróbka – wyspa umożliwia granie w trybie „Kontroli” z unikatową bronią i niezwykłymi zdolnościami. Wyspa Fortnite jest już dostępna.

Co więcej, począwszy od 17 września, fani Fall Guys będą mogli wkroczyć do Blunderdome z przedmiotami kosmetycznymi o tematyce Destiny. Wśród nich znajdą się kostiumy Tytana, Łowcy oraz Czarownika, cieszynka „Ostry ramen” i inne akcesoria.

Za to już teraz  Destiny 2 dostępne sątrzy nowe zestawy zdobień Fortnite, w tym klasyczny strój z Battle Royale dla każdej z klas Destiny:

  • Zdobienie rycerskiej czerni dla Tytana inspirowane Czarnym rycerzem
  • Zdobienie malowanego Kitsune dla Czarownika inspirowane Driftem
  • Zdobienie wiecznej zemsty dla Łowcy inspirowane Niepamięcią

W trakcie prezentacji miała także miejsce premiera nowego sezonu w Destiny 2Sezonu Skarbów. Rozpoczynający się dziś Sezon Skarbów śledzi poczynania Strażników udających się w pogoń za zbiegłą kell Ciemności Eramis, która przeczesuje galaktykę w poszukiwaniu reliktów o potężnej mocy. Aby pokonać Eramis, Strażnicy stworzą piracką załogę poszukiwaczy przygód, która będzie walczyć w nowych aktywnościach, a przy okazji odkrywać tajemnicze skarby.

Ponadto w przyszłym tygodniu będzie można pobrać i zagrać w dodatki Twierdza CieniPoza Światłem oraz Królowa-Wiedźma za darmo na dowolnej platformie.

Więcej o Destiny 2: Upadek Światła znajdziesz tutaj – Destiny 2: Upadek Światła – prezentacja dodatku

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl