MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Daj ludzkości światełko w tunelu.

Strzelanina łącząca widok z lotu ptaka z elementami survivalu i tower defense, Lumencraft, ukaże się w wersji demonstracyjnej 1 października 2021. To pierwsza własna produkcja studia 2Dynamic Games, które właśnie rozpoczęło współpracę ze Star Drifters. W dalszym terminie przewidywane jest pojawienie się gry we Wczesnym Dostępie.

Lumencraft to produkcja studia 2Dynamic Games z Krakowa. Rozgrywka, nawiązująca do klasyku Alien Breed i nowszego Darkwood, ale z taktycznym i survivalowym przekąsem, umożliwi graczom przekopywanie ziemi, a oryginalny silnik zapewni niespotykaną interakcję z otoczeniem, wraz z pełną destrukcją świata oraz dynamicznym systemem oświetlenia.
Tytuł ten realizowany jest we współpracy ze Star Drifters  firmą odpowiedzialną za grę Driftland: The Magic Revival, która trafiła do ponad 300 000 graczy, oraz cyberpunkowego Danger Scavenger – jednej z najlepiej ocenianych gier na konsoli Atari VCS.

Opis gry:

Jest rok 2221. Powierzchnia planety od ponad 200 lat nie sprzyja życiu. Dziś resztka ludzkości zmaga się, aby przetrwać bez elektryczności i dostępu do światła. Marzenia o lepszej przyszłości dawno wygasły. Jednak nowo odkryty minerał tchnął iskierkę nadziei. Lumen, kryształ o ogromnym potencjale energetycznym, jest ostatnią nadzieją dla wymierającej cywilizacji. Minerał ten może drastycznie zwiększyć szanse na przeżycie. Ekipa Zwiadowców, dzielnych górników, udała się pod ziemię. Misja jest z pozoru prosta – przekop się pod ziemię i zbierz jak najwięcej Lumenu. Nikomu jednak ta sztuka jeszcze się nie udała. Szanse przeżycia są tam bliskie zeru, ale to ostatnia deska ratunku.
 
· Star Drifters niezwykle sobie ceni kreatywne produkcje, które dokładają świeże pomysły do gatunków, które znamy i kochamy. Współpraca z tak utalentowaną ekipą jak 2Dynamic pozwala nam być częścią niezwykle ekscytującego projektu z bardzo zaawansowaną i oryginalną technologią – powiedział Kuba Wójcik ze Star Drifters.
 
· Dzięki współpracy ze Star Drifters zyskaliśmy multum dodatkowych możliwości, aby jeszcze lepiej rozwinąć nasz innowacyjny projekt Lumencraft. Poprzez wspólne działania możemy się skupić na aspekcie kreatywnym produkcji i liczyć na mocne wsparcie w nowych, mniej znanych dla nas obszarach. Liczymy na to, że razem stworzymy świetną grę, która dotrze do szerokiego grona fanów gier akcji. – wyjawił Paweł Mogiła, Lead Software Architect z 2Dynamic Games.
Screen z gry Lumencraft
Screen z gry Lumencraft

Główne cechy gry:

· Dynamiczny system oświetlenia i fizyki wraz z całkowitą destrukcją otoczenia
· Realistyczna symulacja świata
· Mroczna atmosfera wykreowana przez zmyślną architekturę dźwięku oraz unikatowy system oświetlenia 2Dynamic
· Rozgrywka polegająca na obronie podziemnej bazy w bezpośrednich starciach za pomocą całego szeregu rozmaitych wieżyczek
· Drzewko rozwoju technologii, które daje silne poczucie postępu
· Niezwykle satysfakcjonująca mechanika podziemnych przekopów
Screen z gry Lumencraft
Screen z gry Lumencraft
Lumencraft zadebiutuje w ramach Steam Next Festival już 1 października 2021 r. jako demo. Gra następnie trafi na Steam w ramach Wczesnego Dostępu.
Tytuł zostanie także zaprezentowany na targach EGX w Londynie w dniach 7-10 października 2021 r.
 
Gra zostanie wydana w pierwszej kolejności na komputery osobiste.

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ